Dle průzkumu SANEP má Eliška Wagnerová šanci být senátorkou. Vytrvejme proto v její podpoře!

V senátních volbách v  obvodu  Brno – město má šanci na úspěch bývalá místopředsedkyně Ústavního soudu Eliška Wagnerová.

Redakce serveru Jihomoravskenovinky.cz  si nechala u  společnosti SANEP (Středisko analýz a empirických průzkumů) vypracovat průzkum  ohledně šancí na volební úspěch senátních kandidátů ve volebním obvodě Brno – město. Redakci zajímalo, jaké šance mají především známé osobnosti jako je  uznávaná právnička Eliška Wagnerová, která kandiduje za Stranu  zelených a nebo lídři již zavedených senátních stran.

Největší šance na volební úspěch do Senátu ve volebním obvodě Brno – město má zatím podle exkluzivního průzkumu společnosti SANEP Eliška Wagnerová (SZ), s odstupem následují kandidáti Martin Říha  (KSČM), Karel Rais (TOP 09) a kandidát za KDU-ČSL  Daniel  Rychnovský.

Do 2.kola senátních voleb by tak postoupila podle současného  průzkumu společnosti SANEP Eliška Wagnerová (SZ) a o další místo  by bojovali  Martin Říha z KSČM a Karel Rais, kandidující za TOP  09.

Exkluzivní internetový on/off-line průzkum společnosti SANEP  byl proveden ve dnech 25.září – 1. října 2012 na vybrané skupině 1.002  dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek obyvatel BRNO-MĚSTO ve věku  18-69 let. Celkově se průzkumu společnosti SANEP zúčastnilo v rámci  respondentního panelu 220 tisíc registrovaných uživatelů 28,649 dotázaných.  Reprezentativní vzorek byl vybrán metodou kvótního výběru a odpovídá  sociodemografickému rozložení obyvatel BRNO-MĚSTA dle údajů Českého  statistického úřadu. Statistická chyba u uvedené skupiny obyvatel se pohybuje v  rozmezí +-3,5%. Kontrola daného vzorku byla provedena triangulační datovou  metodou.

Průzkum aktuálních volebních (nikoli stranických) preferencí  vychází pouze z hlasů  30,8% respondentů, kteří představují vzorek  rozhodnutých voličů. Uvedené výsledky a modely jsou platné pouze v daný okamžik  sběru dat.

 

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-reg…iska-wagnerova-ma-sanci-byt-senatorkou/, 3.10.2012