Eliška Wagnerová podpořila J. Seitlovou v čele kandidátky Strany zelených na jižní Moravě v nadcházejících sněmovních volbách

Eliška Wagnerová osobně podpořila RNDr. Jitku Seitlovou, někdejší zástupkyni ombudsmana a senátorku, kterou nominovala Strana zelených v Jihomoravském kraji pro nadcházející sněmovní volby. Důvěru jihomoravských voličů jí na dalších místech kandidátky pomohou získávat dlouholetí zelení zastupitelé Mojmír Vlašín a Jana Drápalová.

„Zelení si získali moji důvěru díky osobnostem, které je reprezentují a respektem ke stabilním hodnotám života. Je to čitelná a jasně profilovaná strana, která stojí ve středu politického spektra. Nebudou to mít lehké, protože jejich oponenty budou pravice i levice. Principy a hodnoty, které hájí  se shodují s mým osobním krédem úcty k člověku.“ poznamenala Seitlová. Ke svým prioritám pak poznamenala: „Své budoucí úsilí jsem rozhodnuta věnovat především změnám vedoucím ke zvýšení důvěryhodnosti a funkčnosti státní správy, prosazení příznivých podmínek pro poctivé podnikání, zajištění sociální pomoci slabým a skutečně potřebným, stejně tak jako vytvoření bezpečného a kvalitního prostředí pro život nás i našich dětí.“

„Paní doktorka Seitlová jako zástupkyně ombudsmana nahlédla do osudů stovek lidí, kterým se snažila pomoci. Moc dobře tedy ví, co lidi skutečně trápí. Takové lidi vrcholná česká politika potřebuje, mohou veřejnosti navrátit důvěru, že zákony budou férové a pomohou je ochránit před libovůlí úřadů či nepoctivých podnikatelů“ doplnil Ondřej Liška, předseda Strany zelených.

Kandidátka bude, jak už je u zelených zvykem, „zipová“ – na jednotlivých místech se budou pravidelně střídat ženy a muži.