Eliška Wagnerová vstoupila do senátorského Klubu pro liberální demokracii

Stoupenci liberální demokracie založili nový senátorský klub

tisková zpráva, pondělí 4. června 2018

V Senátu Parlamentu České republiky byl založen nový senátorský klub. Nese název „Klub pro liberální demokracii – SENÁTOR 21“. Jeho členy jsou doposud nezařazení senátoři Václav Láska (obvod č. 21 – Praha 5), Ladislav Kos (obvod č. 19 – Praha 11), Eliška Wagnerová (obvod č. 59 – Brno-město), Petr Orel (obvod č. 67 – Nový Jičín) a Tomáš Goláň (obvod č. 78 – Zlín).

Předsedou byl na ustavující schůzi klubu ve čtvrtek 31. května zvolen senátor Václav Láska z hnutí SENÁTOR 21. Místopředsedou pak Ladislav Kos z Hnutí pro Prahu 11. Na klubu jsou účastni senátoři a senátorka zvolení s podporou celkem pěti stran: Strany zelených, Hnutí SENÁTOR 21, KDU-ČSL, České pirátské strany a Hnutí pro Prahu 11.

Nový klub představuje alternativu k současným velkým stranickým senátorským klubům. Dává prostor jak nezávislým senátorům kandidujícím za hnutí SENÁTOR 21, tak senátorům zvoleným za strany, které dosud svůj senátní klub v Senátu nemají.

Senátory a senátorku v novém klubu spojuje prozápadní hodnotová orientace, podpora Evropské Unie a NATO, ochrana lidských práv, svobody jednotlivce a například také důraz na rozvoj školství a ochranu životního prostředí. Vysoké jsou také požadavky na morální kvality i pracovní standardy senátorů. Ti se dlouhodobě aktivně věnují záležitostem ve svých volebních obvodech a praktikují co nejotevřenější přístup k veřejnosti.

Senátor Láska ke vzniku klubu uvádí: „Dlouhodobě jsem se snažil propojit nezařazené senátory v Senátu ve společný klub. Teď se zvolením Tomáše Goláně ve Zlíně se to podařilo. Snad je to důkaz toho, že podobně hodnotově naladěné osobnosti dokážou spojovat své síly i přesto, že jsou zvoleny za různé politické strany. Senát je místo, kde má důraz na osobnost a její zkušenost přednost před stranickými zájmy.“