Pozvánka na debatu: Proč jsme odsunuli Němce?

Dovolujeme si vás srdečně pozvat v pondělí 1. června do brněnské kavárny Praha, kde pořádá Deník Referendum debatu u příležitosti sedmdesátého výročí konce války na téma Proč jsme odsunuli Němce. V panelu diskutujících usednou pouze ženy, mezi nimi i Eliška Wagnerová.

Téma poválečného odsunu Němců v posledních týdnech v Brně rozvířilo prohlášení brněnského magistrátu, v němž vyjádřil lítost nad divokým odsunem brněnských Němců. Brněnští zastupitelé tak bezděčně obstarali debatě Deníku Referendum živější kontext, než v jaký bylo možno v čase zrodu plánu doufat.

Debata se uskuteční v pondělí 1. června 18,00 v kulturním prostoru Praha na Husově ulici.

V panelu usedne také spisovatelka Radka Denemarková, která je mimo jiné autorkou románu Peníze pro Hitlera, politoložka Blanka Mouralová, spjatá s projektem Muzea Němců v českých zemích, Kateřina Valachová, náměstkyně ministra pro lidská práva, Alena Wagnerová, spisovatelka, která se ve svých dílech zabývala osudy Mileny Jesenské, sudetoněmeckých antifašistů či českých odbojářů, popravených za II. světové války. Debatu moderuje Jakub Patočka.