Rozhodněte senátní volby ještě v sobotu 20.10.2012!

Přátelé,

ještě dnes můžete rozhodnout o tom, kdo bude Vaší senátorkou. Pokud se rozhodnete dát mi svou důvěru, slibuji, že Váš hlas proměním v hlas demokracie, lidské důstojnosti a právního státu.

Navíc, právě váš konkrétní hlas může rozhodnout i o tom, zda  bude Senát téměř jednobarevný anebo bude zachovaná názorová pluralita, která charakterizuje demokracii a odlišuje ji od systémů koketujících s totalitou. Byť náš ústavní a politický systém je založen na takových hodnotách, jejichž dodržování by jej mělo ochránit před  nebezpečnými deviacemi, politická jednobarevnost parlamentní komory není zdravá a vytváří svádivou příležitost i k takovým změnám v ústavním systému, které by usnadňovaly vládnutí vítězi. Pamatujme na to, že moc korumpuje…

A co Vám mohu nabídnout navíc? Jednoznačně svoje dlouholeté zkušenosti ústavní soudkyně s ochranou jak lidské důstojnosti, tak spravedlnosti. Kandiduji do Senátu nikoliv proto, abych získala kariérní ostruhy – nepochybně jsem pracovně dosáhla maxima ve funkci předsedkyně Nejvyššího soudu a především jako místopředsedkyně Ústavního soudu –, ale z pocitu odpovědnosti a snad i jistého dluhu, který vůči občanům Česka mám. Zdá se mi, že by bylo škoda, abych zkušenosti, které jsem získala za posledních dvacet let v předních liniích české justice, jen vyprávěla po večerech manželovi Arnoštovi.

Děkuji Vám za laskavé zvážení mé podpory.

Vaše

Eliška Wagnerová

P.S. Volební místnosti se otevírají v dnes (pátek 19.10. 2012) ve 14:00 hod. a pokračují v sobotu 20.10. 2012 do 14:00. Nezapomeňte, že volební lístky dostanete až ve volební místnosti.