Senátem prošel návrh na zpřesnění imunity u projevů zákonodárců, jehož předkladatelkou je Eliška Wagnerová

Senát na své schůzi v pátek 13.9. 2013 podpořil návrh na zpřesnění rozsahu imunity zákonodárců při projevech v obou komorách Parlamentu. Předkladatelkou je Eliška Wagnerová, která tak reagovala na verdikt Nejvyššího soudu z července tohoto roku v korupční kauze „udělování trafik“ tří exposlanců ODS. Ty Nejvyšší soud svým rozhodnutím vyjmul z pravomoci policistů, žalobců a soudců.

O dalším osudu této novely bude rozhodovat ústavně-právní výbor Senátu a posléze plénum Senátu, které ji může poslat ke schválení do Poslanecké sněmovny.

Eliška Wagnerová a senátor M. Antl prostřednictvím této novely jasně uvádí, že  imunita se vztahuje pouze na hlasování a projevy při schůzích Sněmovny a Senátu a na zasedáních výborů, podvýborů nebo komisí. Jak uvedla Eliška Wagnerová „Podnětem k tomu návrhu bylo problematické trestní stíhání tři exposlanců a následné rozhodování Nejvyššího soudu, které bylo odbornou veřejností vskutku velmi kritizováno.“

Při samotném projednávání proběhla na půdě Senátu velmi čilá diskuse, přičemž někteří senátoři před změnou trestního řádu varovali. V hlasování návrh Elišky Wagnerové  nakonec podpořilo 44 přítomných senátorů, proti jich bylo šest.