Tisková zpráva k zahájení kampaně

Eliška Wagnerová vyrazila do boje o Senát

12. 9. 2012, Brno: Dnes odpoledne, symbolických třicet dní před volbami, oficiálně zahájila svou senátní kampaň v obvodu č. 59 Brno-město nezávislá kandidátka Eliška Wagnerová, podporovaná Stranou zelených. Vše se odehrálo v Pasáži Alfa v samotném centru Brna.

Wagnerová krátce představila hodnoty, které chce ve veřejném životě prosazovat. Jde o úctu k lidské důstojnosti, respekt k principům právního státu a zákaz privatizace těch úkolů státu, za které nese stát ústavní odpovědnost.

K samotnému výběru místa dodala: „Pasáž Alfa mám prostě ráda. Je to pro mě kulturně-vzdělanostní kout Brna, které má inspirativní atmosféru, jenž i díky HaDivadlu, panu Ženíškovi a Hrdinovi není orientován jen na má dáti – dal…“. Zahájení kampaně se zúčastnily brněnské osobnosti ze světa vědy i kultury, o hudební doprovod se postarala šansoniérka Mina Ch. s klavíristou Zdeňkem Králem, vše za pomoci dobrovolníků, na nichž je kampaň Wagnerové postavena.

V samotné kampani Wagnerová plánuje, že to bude právě ona s dobrovolníky, kdo půjde za brněnskými voliči na různá místa volebního obvodu. „Cítím, že je konečně potřeba namísto nakupování drahých billboardů vyjít mezi Brňany, nebát se je oslovit a diskutovat s nimi o problémech, které je pálí“, uvedla Wagnerová. Občany také pozvala na besedu konanou 20. 9. 2012 v 19 hod. v Divadle Husa na provázku a na 10. 10. v 16.30 na Moravské náměstí, kde tou dobou bude stát její „veselá tramvaj“. Rovněž oznámila, že každé úterý mezi 16 a 17 hod. bude Brňanům k dispozici v knihkupectví Ženíšek v Pasáži Alfa.

Na závěr dodala: „Děkuji všem, kteří dnes přišli za zájem a za podporu. Vážím si toho. Děkuji také všem, kteří mně nezištně pomáhají, a doufám, že vydržíme…“