Brněnský deník: Vlašín: Ohlídám peníze okruhu

Ekolog Mojmír Vlašín na okruh! Tak zní výzva petice, která podporuje nominace brněnského zastupitele za zelené do dozorčí rady Automotodromu. Už nyní ji podpořili například senátorka za zelené Eliška Wagnerová či možný lídr krajské kandidátky zelených a Pirátů podnikatel Jiří Hlavenka. „I kdybych teď nejednal se zelenými o své kandidatuře na hejtmana, Vlašína bych podpořil. Na provoz automotodromu přispívá každý z nás ze svých daní a chci vědět, kam peníze míří,“ odůvodnil Hlavenka.

Hlavně kontrola

O členství v radě musí rozhodnout valná hromada společnosti nejpozději v únoru. Známý odpůrce závodu silničních motocyklů Vlašín se chce zaměřit právě na kontrolu peněz. „Společnost má v rukou téměř celou Karel Abraham starší. Tomu bych mohl poradit, kde se ve firmě ztrácí peníze a jak to napravit, aby jí už nehrozil krach,“ prohlásil ekolog.
Konkrétním plánem na změny musí ještě přesvědčit ostatní akcionáře. „Zatím není určené datum, vedení firmy se s ním ale určitě sejde na informační schůzce,“ oznámil mluvčí Jiří Smetana.

Bez ohledu na změny ve vedení si fanoušci motocyklistiky nadělí podle brněnského primátora Petra Vokřála, kterého Vlašín v dozorčí radě nahradí, lístky ještě do konce roku. O zahájení prodeje vstupenek aspoň na přírodní tribuny bude jednat ještě v pátek s jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem. Ten zastupuje ve spolku pro pořádání Velké ceny Jihomoravský kraj. Právě kvůli členství ve spolku Vokřál na konci listopadu dozorčí radu opustil. „Nechci teď vyvolávat diskuze o střetu zájmů,“ vysvětlil primátor. V radě přitom byl teprve od ledna letošního roku.

 

Zdroj: Brněnský deník, 17.12. 2015