Brněnský deník: Vokřál stížnost zamítl, dostal další

Lidé, kteří bydlí a pracují v paláci Morava na Malinovského náměstí, se nevzdávají svého přání. Jak už Brněnský deník Rovnost dříve informoval, chtějí před domem opět parkovat, tak jako dřív. Brněnskému primátorovi Petru Vokřálovi proto poslali už druhou stížnost.
V zimě se tam změnilo značení na zálivovém parkovišti před domem. Na něm tak teď můžou zastavit pouze tři taxikáři a také turistický autobus. „Chceme, aby naši stížnost primátor Vokřál znovu prověřil. Když nám přijedou významní hosté,musí parkovat o několik ulic dál. Proč mají taxikáři mít výhody oproti lidem, kteří tady pracují,“ popsal své znepokojení nad stávající situací Miloš Antoš, který v budově vede vzdělávací agenturu.
Ten už na problém s parkováním před palácem Morava upozorňoval v polovině března. Svou stížnost, kterou podepsala také například senátorka Eliška Wagnerová, adresoval právě brněnskému primátorovi. „Současné značení zajišťuje dostatečnou bezpečnost a plynulost tramvajové dopravy, která má v Brně prioritní postavení,“ odpověděl Vokřál na stížnosti v dopise. Podle něj je značení upravené právě kvůli tramvajím, které před palácem projíždějí.
Od pěti hodin ráno do sedmi hodin večer nesmí řidič zastavit tam, kde mezi ním a tramvajovou kolejnicí nezůstane volný pruh široký nejméně tři a půl metru.
Tento problém si lidé z paláce Morava uvědomují. „Teď v tomhle úseku tramvaje jezdí, ale až na konci měsíce otevřou ulici Milady Horákové, po koleji projedou pouze při poruše,“ vysvětlil Antoš. Proto znovu na vedení města apeluje, aby jejich žádost přezkoumalo a značení parkování upravilo.
Náměstek brněnského primátora Richard Mrázek uvedl, že se problémem bude zabývat. „Nechci slibovat změnu, ale ještě se na to jednou podívám,“ podotkl Mrázek.

 

Zdroj: Brněnský deník, 6.6. 2015