Českobudějovický deník: Senátorka za Brno­ město Eliška Wagnerová řekla: Chci, aby lidé žili důstojně. Aby nikdo neživořil

Brno – Bývalá ústavní soudkyně EliškaWagnerová (za zelené) zvítězila s jedním z nejvyšších zisků hlasů v celé  republice. Podpořily ji téměř tři čtvrtiny lidí, kteří o víkendu přišli do  volebních místností.

Co říkáte na výsledek voleb?

Ten mě ohromil. S tak vysokou výhrou jsem ani ve snech nepočítala. Svým voličům  velmi děkuji. Je vidět, že ačkoli jsem se v Brně nenarodila, tak mi moji  brněnští spoluobčané důvěřují. Toho si nesmírně vážím a budu se snažit tu jejich  důvěru nezklamat.

Můžete stručně shrnout, o co se v Senátu budete  snažit?

Chci bojovat za právní stát, to znamená především stát bez korupce, stát, který  je založen na lidské důstojnosti a na respektu. Aby všichni občané měli podmínky  k životu, které budou považovat za důstojné. Chtěla bych, aby nikdo neživořil  tak jako lidé, od kterých jsem v ulicích slyšela často i velmi smutné  příběhy.

Co říkáte na celkový výsledek senátních voleb a na úspěch  sociálních demokratů?

Je to reakce na politiku vlády, která tady byla v posledních letech. Tak to  bývá, že horní komora a Poslanecká sněmovna se co do zbarvení liší. Tak je to  snad i v pořádku, protože Senát má kontrolní funkci a jde o to, jak se bude ta  oranžovější většina v Senátu chovat. Když se bude chovat racionálně, tak to bude  jenom k dobru.

 

Zdroj: Českobudějovický deník, str. 14, 22.10.2012.