Eurozprávy: Klaus zuří: Vytahování vlajky ČR z v*gíny na veřejnosti je státem a soudy chráněno. A jeho slova rozpoutala peklo

Praha – Ani téměř po týdnu neutichají velmi emotivní debaty o divadelní hře Naše násilí, vaše násilí a o tom, co je ještě umění a co už je pouhá provokace. Velmi nekompromisně v celé kauze vystupuje poslanec ODS Václav Klaus mladší. Te na facebooku zveřejnil velmi ostrá slova.

„Žijeme v zemi, kde za přeškrtnutí vlajky EU na S-Pé-Zet-ce se trestá tvrdými tresty, kdežto vytahování vlajky ČR z v*gíny na veřejnosti je státem a soudy chráněno. A navíc podporováno daňovými poplatníky,“ pořádně se naštval Václav Klaus mladší.

Svými slovy se ještě vrátil k divadelní hře Naše násilí, vaše násilí, kterou odehráli herci o víkendu v Brně. Jeho slova na sociálních sítích vzbudila vášnivé reakce, olajkovalo je více než 3 tisíce lidí, další stovky je dál sdílely. Pod příspěvkem se navíc rozjela pikantní debata.

Někteří poukazovali, že to, co Klaus říká, je nesmysl. „Kdo konkrétně byl za přeškrtnutí vlajky EU na registrační značce tvrdě potrestán a o jaký tvrdý trest se jednalo? Stačí když jmenujete tři doložitelné případy. A nebo zas jen zkoušíte, jak moc rozvařená ta nudle, na které taháte své příznivce, může být?“ zajímalo jednoho z Čechů.

„Jen loni to bylo asi patnáct trestů smrti. Nechtějte, abych Vám to dokazoval. Důkazy jsou neomarxismus,“ přidal se další. „Já ji mám přeškrtnutou a nic.. Postih nikdy nebyl a kdyby náhodou, budu se bránit,“ doplnil jiný uživatel.

„Pane Klausi, tohle zjednodušení mi přijde jako Vás nedůstojné. Při vašem vzdělání byste měl být schopen rozlišit že v případě oné SPZ nejde o to jaký symbol je „přelepován“ ale o to že je prostě pozměňována SPZ. Mimochodem stejně tak bylo trestáno když si první nadšenci EU znak sami přilepovali,“ začal politika poučovat jeden z diskutujících.

Většina ale dala Klausovi za pravdu. „No, podporováno daňovými poplatníky, nutno dodat, že nedobrovolně podporováno. dobrovolně bych na tu zrůdnost nepřispěla ani zlámanou grešlí, natož haléřkem,“ přitakávala jedna z naštvaných Češek. „Ono to není daňovými poplatníky podporováno. stát nám krade peníze a pak je d*bilove rozdávají, jak chtějí,“ přisadil si další.

„Pane Klausi, máte pravdu!!!! Je to velice skandální a vnitřně mě to velice bolí, že už nám lidem není nic svaté…….to je špatné znamení,“ postěžovala si další. „Proboha Vás prosím, dělejte s tím něco. To je neuvěřitelné, jak rychle se k nám tato neomarxistická zvěrstva dostávají přes hranice,“ žádá Klause jeden z diskutujících.

Jejde přitom o první ostrý výrok Klause mladšího, který se kontroverzní hry týká. Občanský demokrat odsoudil krok senátorky za Zelené Elišky Wagnerové, podle které existuje podezření, že jednání skupiny Slušní lidé, kteří hru přerušili, naplnilo skutkovou podstatu výtržnictví.

„Tohle je fašismus. Snažit se zavřít do vězení lidi, když pokojnou nenásilnou formou protestují. Mimochodem proti hanobení národního symbolu (vlajky tahané z dámského přirození) a proti urážení Ježíše Krista,“ naštval se Klaus.

„A mimochodem, kdybych napsal divadelní hru třeba já a vysmíval se tam nějakému náboženství a národu a někdo si tam vyndaval evropskou vlajku ze zadku … a přišli na premiéru demonstrovat studenti humanitní fakulty – byl by to „oprávněný protest občanů“, v žádném případě výtržnost. Ředitele divadla by druhý den vyrazili, herci už by se nikde nechytli a jezdili po vesnicích,“ uvedl už před pár dny na facebooku.

Zdroj: https://domaci.eurozpravy.cz/politika/226226-klaus-zuri-vytahovani-vlajky-cr-z-v-giny-na-verejnosti-je-statem-a-soudy-chraneno-a-jeho-slova-rozpoutala-peklo/