Expres: Elegantní, vzdělaní, cool: 10 lidí, kteří by byli skvělými prezidentskými kandidáty

Prezidentské volby v Česku jsou ještě daleko, už teď se ale divoce diskutuje o tom, kdo by mohl Miloše Zemana vystřídat na pozici hlavy státu. Někteří navrhovaní působí bizarně, jiné tipy na kandidáty se už ale tak nelogicky nejeví. Tohle je 10 vzdělaných, respektovaných, oblíbených a elegantních lidí, kterým by vladařská sesle opravdu slušela.

1. Václav Klaus ml.

Oznámil, že příští rok půjde do sněmovních voleb, takže nás okamžitě napadlo; a co kdyby pak šel i do prezidentských?Respektovaný a vzdělaný muž s konstantními názory, co mají hlavu a patu, někdo takový by Hradu vyloženě slušel.

2. Eliška Wagnerová

Bývalá předsedkyně Nejvyššího soudu dnes sedí v senátu, kam byla zvolena na kandidátce Zelených; a to se odráží i na jejích názorech. Dáma s mírnější rétorikou by byla po současném prezidentovi příjemnou změnou.

3. Jiří Pospíšil

Oblíbenec Medy Mládkové, europoslanec, co má styl, jeden z nejschopnějších ministrů spravedlnosti a milovník umění by jistě dohlédl na to, aby se v Česku pořádně zadařilo nejen kultuře, ale i právu.

4. Lenka Bradáčová

Žena, která by na hradě chytla otěže pevně do rukou. Neúprosná, neovlivnitelná, nesmlouvavá, nicméně spravedlivá – a taky atraktivní, tedy dokonale reprezentativní.

5. Tomáš Zima

Rektor Karlovy Univerzity patří k nejuznávanějším lidem v akademickém prostředí. Vzděláním biochemik a lékař s prestižním titulem MBA.

6. Miroslava Němcová

Dáma pevných mravů, která si umí zjednat pořádek. Před volbami kritizovala Zemana za urážlivé výroky o ženách, neměla ráda ani Topolánka a Nečase. Výrazně se zasazovala v iniciativě za udělení Nobelovy ceny míru Nicholasi Wintonovi.

7. Jan Pirk

Jeho lékařské ruce jsou pověstné. Přední český kardiochirurg by možná v čele státu dokázal Čechy donutit k aktivnímu životu. Sám je velký sportovec a ví, jak je pohyb pro organismus důležitý. Navíc nosí motýlky, takže má šmrnc!

8. Zdeněk Tůma

Jeden z mála hodně oblíbených guvernérů České národní banky. Má 3 děti, byl navrhován na posty pražského primátora i eurokomisaře.

9. Tomáš Sedláček

Člověk, díky němuž vás ekonomika začne i bavit. Umí mluvit, umí přednášet, radil Václavu Havlovi i ministrovi financí, když jím byl Bohuslav Sobotka. Má charisma.

10. Šimon Pánek

Zakladatel a ředitel Člověka v tísni, který si od své revoluční aktivity postupně buduje respekt v očích občanů. Jeho předvolební kampaň by byla snadná.

 

Zdroj: expres.cz, 28.9. 2016