Lidovky.cz: Wagnerová: Mnoho soudců má stále mentalitu úředníků, kteří se přikrčí

Bývalá ústavní soudkyně a nyní kandidátka do horní komory parlamentu Eliška Wagnerová míní, že by se kompetence Senátu měly posílit. Uvedla to v on-line rozhovoru serveru Lidovky.cz, ve kterém také zkritizovala české soudce.

Zatímco březnový výzkum Centra pro výzkum veřejného mínění ukázal, že Senátu důvěřuje necelá čtvrtina obyvatel, podle Wagnerové by měla tato komora získat větší vliv. „Možná by se mělo promyslet, jak kompetence Senátu posílit, resp. jak těm stávajícím dát větší váhu, aniž by se zároveň systém neparalyzoval,“ uvedla Wagnerová. Reagovala tak na dotaz čtenáře, zda by nezískala více, kdyby kandidovala do sněmovny. To však odmítla s tím, že ve sněmovně až příliš „zuří“ stranické vášně. „A jak jsem uvedla, chci své působení vést po tématech a jejich řešení spíš než po stranické linii,“ vysvětlila Wagnerová.

Do Senátu se na podzim chystá kandidovat za podpory Strany zelených. O členství ve straně ale zatím neuvažuje. „Zatím to rozhodně nemám v úmyslu,“ napsala. Zároveň uvedla, že se pro svou kandidaturu sama chystá udělat maximum. „Avšak budu velmi ráda, podpoří-li mě i další subjekty, zejména občanské iniciativy a hnutí,“ dodala.

 

Zdroj: lidovky.cz, 3.4.2012