MF Dnes – Jižní Morava: Anketa: Co říkají na kauzu zablokované stránky Žít Brno

Jakub Macek odborník na sociální média, Masarykova univerzita: Udělali ze sebe osly. Reagovat tímto způsobem na satiru je projev komunikační naivity, která se vždy obrátí proti vám. Kdyby Onderka a jeho tým přemýšleli, museli výsledek tušit. Udělali ze sebe osly.

Petr Oslzlý ředitel Centra experimentálního divadla: Svoboda slova. I na webu Jedním ze základních předpokladů svobodné společnosti je svoboda slova. A platí to i pro internet, ačkoliv se nám vždy nemusí líbit všechno, co je tam uveřejněné.

Eliška Wagnerová senátorka, bývalá soudkyně Ústavního soudu:  Měli se obrátit na soud. Pokud došlo v očích brněnského magistrátu k jeho poškození skrze stránku Žít Brno, neměl řešit situaci přes soukromou firmu, jakou je Facebook, ale předat věc k řešení soudu.

Petr Fiala ODS, bývalý rektor Masarykovy univerzity: Politik se nemá bát občanů. Obecně by se politici neměli bát slyšet hlasy občanů, pro které pracují. Stát tu nemáme proto, aby nás cenzuroval a komplikoval naše životy, ale aby nás chránil.

 

Zdroj: Mladá fronta DNES – jižní Morava, 10. 2. 2014