Parlamentní listy: Kateřina Amiourová: Genocidní vylepšení zákona

ČT24 Události 19.10.2016 : došlo ke zhoršení situace sociálně choulostivých, právě byl schválen zákon, kdy dlouhodobě nezaměstnaný nemusí ani odmítnout práci, aby byl ztrestán – stačí být po šesti měsících stále hlášen na úřadu práce…

…pokud jste již klesl na životní minimum (delší nezaměstnanost – u nás zatím tuto dávku pobírá téměř 200 000 lidí!) klesne jeho dávka na existenční minimum. Aby dostal alespoň životní minimum, tj ne 2200, ale 3410 – musí odpracovat pro obec bez nároku na mzdu nejméně 20 hodin. Ale úřady nejsou povinny tuto veřejnou službu zajistit (loni se ji podařilo zajistit pro 20 000 osob a pokud se nemýlím, platí, že všichni postižený veřejné práce, které se obvykle nabízejí, také vykonávat nemohou). Žádný senátní klub ústavní stížnost nechystá. Ani skupina poslanců. Námitky mají paní Eliška Wagnerová a paní ministryně Marksová. Od paní Marksové je to pokrytectví, protože ministru financí, Babišovi sama úsporu dávek hmotné nouze navrhla výměnou už nevím za co. Snad šlo o stovku valorizace důchodů navíc.. Připomeňme si: pokud tito lidé někde bydlí, dostávají příplatek a doplatek na bydlení, ale nově se jedná o tom, že by tato částka pomáhala pokrýt jen 80 % potřebného obolusu, takže ani 2200 není na jídlo a vše ostatní, je z toho nutno na bydlení ještě utrhnout. (To se ani krátkodobě – natož dlouhodobě – zvládnout nedá, proto nyní máme naději na dalších 200 000 bezdomovců)To také paní Marksová a pan Babiš (a také paní ministryně Šlechtová, jež právě blokuje zákon o sociálním bydlení).. A připomeňme si, že aby tyto dávky lidé dostávali, nemohou mít auto – ani na špalkách! Tedy nemohou si v Horní-dolní sehnat práci, do níž by museli dojíždět jinak, než řídkou sítí linkových busů a vlaků. A to ani kdyby je vypláceli každý den.

Jde  o rozvití původně prezidentova  nápadu, se kterým  objel republiku. Mise tedy byla shledána úspěšnou. Češi,  totiž, slepí nenávistí k cikánům mu to odkývali,  někteří možná  dokonce i   aplaudovali. Více zde: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/prezident-nevi-prezident-netusi Prezidentův  jmenovec  z ODS, Jaroslav  Zeman, souhlasí  také: „Na lidi je třeba vyvinout  určitý tlak, aby o práci vůbec projevili zájem.“ Což je pěkný nesmysl a  svědčí o tom, že  pan poslanec (stejně jako pan prezident)  nezná realitu života,  totiž ani výchozí zákony a ani elementární matematiku. Jak shledáte v předchozím  linku. Kateřina  Vaňková: „Strašné, oni fakt chtějí, aby lidi žrali  trávu a kůru.“Troufám si tvrdit, že 200 000 dlouhodobě nezaměstnaných Romů nemáme, Češi  tak bezděky pomohli vykopat jámu sami prosebe. Jöjo,  nenávist není  nejlepší rádce!

Jak  dohnat  úředníky k tomu,aby Vám  našli práci i sami: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/jiri-voda-vzor-zadosti-o-zprostredkovaniprideleni-prace-ve-smyslu-charty-socialnich-prav

Pomož, kdo můžeš: máme podepsánu Chartu sociálních práv: https://cs.wikipedia.org/wiki/Evropská_sociální_charta a právo na práci zde:  https://cs.wikipedia.org/wiki/Právo_na_práci a  právo na  sociální zabezpeční je  defiováno takto: https://cs.wikipedia.org/wiki/Sociální_zabezpečení A  připomínám,  že neuváženým vystoupením z EU bychom přišli i o tuto Chartu a jediný nástroj obrany, i když dosud nebyl využit.  Problém  spočívá v  tom,  že národní parlamenty  a poslanci nevyužívají nástrojůk jednání s Unií, které jim zákony dávají.

Naše vrchnost  si nějak zvykla, že  se tu pracuje za suché z nosu. Pro mnoho lidí se  však situace k lepšímu nemění:  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/prudce-narusta-podil-prekarizovane-prace  Aneb: ti, co si vozí zadek v taxících Uberu, si těžko budou kláíst otázku, za jakých podmínek ti řidiči pracují.http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/porad-o-ceskem-trhu-prace-ktery-se-povedl Novinkou této sezony je, že smlouvy se již ani nepředkládají, byť od 1.1.2011 má být ten,  kdo zadá, udělí  práci, aniž by se zaměstnancem uzavřel smlouvu, ostře sankcionován.

K možné  cestě k vyšší zaměstnanosti a mzdám vznikl tento článek,http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/dve-hypotezy-mohla-tot-byt-cesta-k-vyssim-mzdam   –   s  tématem  ale  vůbec nejsem   hotová,   dva  roky nosím v hlavě  článek  o tom,  co s  nerovnoměrností v rozložení  kvalifikací  a příbuznými  problémy. Volných míst je 140 000  -údajně jde o nedostatek lidí  těch  správných kvalifikací,  ale  ne že by  hledali šičky v  Prostějově (z bývalé továrny i učiliště či průmyslovky)   dovezou  si je z ciziny,  nezaměstnaných je přes 400 000 v  evidenci,  neznámý  počet mimo  evidenci. Podobně   před  lety  měli záměr vytvořit  několik set  či tisíc míst pro  péči o  zákazníky pro lidi znalé  severských  jazyků,  Komické. Času  na nabytí  dovedností  mluvčích bylo  asi  půl roku. Samozřejmě   tak měli  učinit na vlastní  vrub,  nikoliv  rekvalifikačním programem. Nejvyšší  odhad  pro dovoz středně   a vysoce kvalifikovaných  cizinců do ČR je 5000 za rok. Ale  dodatečně  vystudovat na firmu či na stát žádného  nezaměstnaného Čecha nehodlají.  Ještě  tak  čtrnáctidenní kurz, masově, omezeného  počtu typů.. Mas=rů a  nehtových  stylistek neurekom.

Prostě našim politikům tak dlouho ležela v hlavě možnost vyšší naděje dožití (kterou neustále označují jako věk dožití, ačkoliv jde jen o naději,,navíc zmenšenou pro mnohé brutální  změnou sociálních podmínek v posledních 27 letech), že se rozhodli, že nejlepší bude nechat slabé kusy  vychcípat  Ale  zato za ty „silné“  kousky vydají na důchodovém pojištění nepoměrně více, i kdyby genocid obyvatelstva byla viditelná až hmatatelně. http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/cesky-pravni-prizrak-zasluhovost Vzali si prostě  příklad z totalitního „Kde je člověk, tam je problém. Není člověk – není problém“. (J.V.Stalin)

Záznam  relace Zpřísnění  pravidel pro výplatu dávek hmotné nouze:  http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/216411000101019/video/499271 a  relace  Dávky  hmotné nouze:  http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/216411000101019/video/499272 a  relace Veřejně  prospěšné práce po celý rok http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/216411000101019/video/499273

Vzpomínáte?: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/s-andrejem-k-holocaustu

„Pokoušela jsem se to ještě v Senátu zvrátit, ale bez úspěchu,“ Anna Šabatová.

Členové Asociace azylových domů se potácí  v hrůze nad tímto zlepšovákem, protože  ačkoliv jsou nejlacinějším  sociálním  bydlením  u nás, všichni jim  známí politici se již dávno třesou, jak tyto neziskovky zruší, protože na ně kraje  přispívají.

Komunisté pro změnu chtějí potrestat nezaměstnané,  kteří nevyjdou s penězi, za to, že se  domohou pomoci od  druhého: http://www.denik.cz/z_domova/komuniste-by-znovu-zavedli-do-trestniho-radu-prizivnictvi-20161018.html David M.:“ Gratuluji k návrhu řešení, ke kterému sáhl i slavný marxistický klasik Ronald Reagan. Bravo. To je na Pinochetovu cenu.“

Po pravdě  si nevím rady, ale vy byste před podpisem zákona mohli prezidentov ipoděkovat za jeo skvělý nápad a  vyjádřit mu  nově  zápornou „popularitu“ zde: http://www.parlamentnilisty.cz/profily/Ing-Milos-Zeman-CSc-1195#logged a nezapomeňte mu položit otázku, zda nepovažujeza unáhlenépodepisovat takto zvrhlý zákon. Stejně tak se nezapomeňte zeptat libovolných politiků dle svého uvážení, zda by byli ochotni  zapracopvat na ústavní stážnosti ve věci tohoto zákona.

 

Zdroj: parlamentnilisty.cz, 23.10. 2016