Parlamentní listy: Tak žije Brno. Za lidovce tam chce být senátorem kadeřník, v kampani bude lidi stříhat

Pamatujete si ještě americký romantický film z roku 1990 Střihoruký Edward? Pokud ano, možná se vám připomene, když se podíváte, kdo bude v blížících se senátních volbách kandidovat za lidovce v obvodě Brno-město. Za lidovce se chce senátorem stát kadeřník Jan Špilar, který vede salón s názvem Střihoruký Edward. Kadeřník chce nahradit senátorku za Zelené Elišku Wagnerovou.

V Brně se schyluje k nevídanému politickému souboji. O post člena horní komory parlamentu se chce v nadcházejících volbách ucházet kadeřník Jan Špilar. Bude kandidovat za KDU-ČSL a přízeň voličů hodlá získávat dosud málo vídanou metodou. Bude je stříhat. Pokud se stane senátorem, chce se zaměřit na boj proti domácímu násilí a podporu řemesel. „Domácím násilím trpí ženy, děti i staří lidé a mohou i muži. Je důležité dělat osvětu ve školství a v pedagogice. Je potřeba, aby oběti opustily dům a aby to řízení bylo rychlé,“ uvedl Špilar. Informovala tom ČTK. „Chodím po školách a snažím se nadchnout studenty a děti, aby dělali něco rukama. V dnešní době je těžké sehnat elektrikáře nebo stolaře,“ dodal třiapadesátiletý Špilar, který má tři děti a tři vnoučata. Proti Špilarovi bude v senátním klání stát např. rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek, vstoupí do boje o Senát v barvách hnutí Starostové a nezávislí.

URL| http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tak-zije-Brno-Za-lidovce-tam-chce-byt-senatorem-kadernik-v-kampani-bude-lidi-strihat-522644?utm_source=nm&utm_medium=xml