Parlamentní listy: To už je skutečně nehorázné. Senátorka Wagnerová poslouchala Zemana v Partii a došla jí slova.

Miloš Zeman by měl soudu předložit článek s titulkem „Hitler je gentleman“, jinak musí prohrát. Je o tom přesvědčena senátorka a bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová, která poskytla rozhovor serveru Lidovky.cz.

„Měl předložit důkaz, že Ferdinand Peroutka publikoval článek ‚Hitler je gentleman‘ … Tenhle článek prezident ale nedoložil,“ uvedla Wagnerová.

Podle ní v řízení o ochranu osobnosti, v němž žalobkyně říká, že nejde o pravdivý výrok, musí žalovaný, který se výroku dopustil, doložit, že je pravdivý. „Pokud Zeman není schopen to doložit, pak musí jasně prohrát. Každý, a prezident zejména, by si měl dávat pozor na to, co říká. Měl by to mít vždy podložené,“ zdůraznila bývalá ústavní soudkyně.

Ve svém příspěvku na Facebooku zmínila možnost další žaloby na ochranu osobnosti. Proč? „On několikrát (v nedělním rozhovoru pro Primu, pozn. red.) mluvil v souvislosti s Peroutkou o nacismu. Dokonce to i opakoval. Zatrnulo mi, když jsem to slyšela. To je skutečně nehorázné,“ uvedla Wagnerová.

 

Zdroj: parlamentnilisty.cz, 6.3. 2016