Prvnizpravy.cz: Wagnerová do Senátu, Drápalová na hejtmanku

Delegáti jihomoravské krajské konference Strany zelených jednomyslně potvrdili Elišku Wagnerovou za kandidátku do senátních voleb.

Do krajských voleb povede zelené starostka Brna-Nového Lískovce Jana Drápalová, rozhodli v primárkách členové strany.

„Jednoznačné podpory jihomoravských zelených si vážím a potěšila mne. Doufám, že společnými silami povedeme volební kampaň, která bude zúročena úspěchem,“ řekla Wagnerová. Pokud voliči bývalou ústavní soudkyni do Senátu zvolí, Wagnerová by v horní parlamentní komoře chtěla prosazovat, aby „zákony nebyly vnímány jenom jako nosiče zájmů, ale vždy usilovaly o naplnění idejí spravedlnosti.“

Podle předsedy Strany zelených v Brně Martina Andera Wagnerová svou předchozí soudcovskou praxí dokázala, že je „ztělesněním snahy o prosazení úcty k nezávislosti soudů a o návrat práva a spravedlnosti do české společnosti“.

Bývalá ústavní soudkyně se o senátorské křeslo v 59.obvodu Brno-město kromě jiných utká s dosavadním senátorem a bývalým brněnským primátorem Richardem Svobodou (ODS) nebo lékařem a bývalým prvním náměstkem brněnského primátora Danielem Rychnovským (KDU-ČSL).

Jihomoravští zelení si v pátečních primárkách zároveň odhlasovali lídry pro podzimní volby do krajského zastupitelstva. Zelení rozhodli, že se budou o mandáty zastupitelů ucházet společně s nezávislými kandidáty pod názvem Zelená pro Moravu. Lídrem kandidátky bude starostka brněnské městské části Brno-Nový Lískovec Jana Drápalová.

„Do krajského zastupitelstva budu kandidovat proto, aby byly konečně slyšet hlasy těch občanů a jimi zvolených starostů, které současné vedení kraje opomíjí, například při projednávání návrhů nových silnic nebo průmyslových zón,“ řekla zelená kandidátka na hejtmanku.

Soupeři Drápalové v boji o hejtmanský post bude kromě Michala Haška (ČSSD) například bývalý ředitel krajského úřadu Jiří Crha (ODS), senátor a někdejší dvojnásobný hejtman Stanislav Juránek (KDU-ČSL) nebo bývalý ministerský úředník a kvestor Masarykovy univerzity Jan Vitula (TOP 09).

Zdroj: prvnizpravy.cz, 31.3.2012